Facebook Reklamları

Facebook reklamları ve Facebook pazarlaması, marka bilinirliği oluşturmaya, anlamlı bağlantılar geliştirmeye ve katılımı artırmaya odaklanan optimizasyon çabalarını kapsar. Türkiye’de 40 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla Facebook, işletmeler için en etkili reklam mecraları arasında yer almaktadır.

Facebook Reklamı Ne İşe Yarar?

Facebook reklam verme stratejilerimizi kullanın ve işletmenizi en uygun maliyetle hedef kitlenize tanıtın. Sitenize trafik çekin, video izletin, satış yapın, ayrıca Facebook beğenilerinizi de reklam sayesinde arttırın.

Başarılı Facebook Reklamı Verme

E-ticaret ve mobilde doğrudan yanıt ve farklı ölçekli işletmeler için müşteri kazanımına odaklanıyoruz. Trendleri takip ediyor ve en uygun reklam yönetimlerini uygulamaya koyuyoruz. Dolayısıyla Facebook reklam verme konusunda ihtiyacınız olan dijital pazarlama dilini konuşuyoruz. Bu nedenle, performansa dayalı kreatif reklam çözümlerimiz ile ulaşmak istediğiniz hedefe hızlıca erişmenizi sağlayacağız.

Facebook Reklam Ücretleri

Kullanıcılar, reklamlarınızla etkileşim kurdukları zaman ücretlendirme yapılır. Örneğin web sitesi tıklaması, beğeni alma veya form doldurma vb. aksiyonlarda ücretlendirilir. Sponsorlu içerik ve reklam gösterimleri için ücretlendirme yapılmaz.

Facebook Reklamda Hedef Kitle Nasıl Seçilir?

Yaş, Şehir, Özel hedef kitleler, dinamik ürünleri, gerçek zamanlı analiz ve daha fazlası ile hedeflerinize hemen ulaşın.

Facebook’ta Ne Tür Reklamlar Yapılabilir?

İşletmenizin amacı ne ise ona yönelik reklam verebilirsiniz.  Örnek olarak amacınız sadece sayfanın popülerliğini arttırmak, beğeni sayısın arttırmak veya direkt mesaj almak ise sayfa reklamı sağlayabilirsiniz.
Ama amacınız direkt satışları arttırmak ise Facebook sayfanızı bir köprü gibi kullanıp reklamları direkt web sitenize yönlendirebilirsiniz. Bu durumda reklam tıklandığında kullanıcılar direkt sitenize girer ve ürünleri incelemeye başlar. Bol satışlar.

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma

Amacınız sayfanızın beğeni sayısını arttırmak ise Facebook reklamları en kısa ve kesin yöntemlerden biridir. Sayfanızının reklamını vererek kullanıcıları sadık takipçiniz yapabilir, beğeni sayılarını arttırırsınız.

Facebook mu Instagram mı?

En çok merak edilen sorulardan biri Facebook reklamı mı vermeliyim yoksa Instagram reklamı mı?

Tüm yaşlara hitap eden bir hizmetiniz varsa Facebook reklamları idealdir. Hala dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook.

Facebook’tan Satış Yapma

Facebook marketplace üzerinden ikinci el veya yeni ürünlerinizi fiyatlı olarak satabilirsiniz. Yada amacınız websiteniz üzerinden satış yapmak ise Facebook reklamları en kesin çözümdür.

Nasıl Facebook Reklamı Verilir?

Facebook reklam yöneticisi üzerinden reklam verilir. Yaş, cinsiyet, şehir gibi belirlediğimiz demografik veriler ile en doğru hedefleme araçlarını birleştirdiğimiz Facebook reklam modellerimiz hakkında bilgi için bizimle iletişime geçin.

Facebook Ödeme Sorunları

Reklam verirken Facebook’ta en çok karşılaşılan sorunlardan biri kartınızdan para çekilememesi ve reklam hesabınızın kapatılmasıdır. Bu durumda Facebook destek birimine ulaşabilir ve hesabınızı açtırabilirsiniz.

Onaylanmayan reklam sorunları ise genelde sayfanızda yer alan ürün veya hizmetlerle ilgilidir. Bu konuda da Reaktif Dijital’in yüksek kalitedeki hesaplarından yararlanarak Facebook reklamı onaylanmama sorunundan kurtulursunuz.

× Whatsapp