Yandex Reklamları

Neden Yandex Reklamları?

Dünyada Rusya ve Ukrayna’dan sonra en çok Yandex kullanıcısı Türkiye’dedir. Daha uygun reklam maliyetleri ve ileri seviye reklam takip sistemleri ile Yandex Reklamları sizi arayan kullanıcılara ürün ve hizmetinizi göstermenin etkili yoludur. Yandex reklamı vermek oldukça kolay.

 Yandex Reklam Türleri Nelerdir?

Anasayfadaki arama alanında kullanıcıların aradığı sorguya göre direkt karşılarına reklam çıkarabilirsiniz. Yandex metin reklamları haricinde görsel reklamlar da burada gözükebilir. Ayrıca Yandex Harita alanında da reklamlar gözüküyor.

Yandex Reklamı Kimlere Gösterilir?

Sadece Yandex kullanıcıları anlık olarak arama sayfasında arama yaptığında gözükür.

Yandex Reklam Fiyatları?

Aynı Google’da olduğu gibi Yandex reklam fiyatları da tıklama başına maliyettir. Rekabete göre değişir. Birkaç kuruştan başlar. Ödemeler Türk Lirası ile olur.

Türkiye’de Yandex Ne Kadar Kullanılıyor?

Bazı ücretsiz kullanım ve sponsorluk anlaşmaları sonrası Yandex Türkiye’deki Pazar payını %10 üstüne çıkarmıştır ve en çok kullanılan 2. arama motorudur.

Yandex Reklamı Nasıl Verilir?

Yandex reklam servisinin adı Yandex Direct. Anahtar kelimeleri belirleyip direkt teklif verebilirsiniz. Ayrıca kelime sihirbazı size kelimeler de önerir. Daha sonra reklam metni ve urlyi girip reklamı moderasyona gönderirsiniz.

Reklamları Nasıl Takip Edilir ve Raporlanır?

Yandex reklamları direkt Direct arayüzünde raporlanır. Kaç tıklama, gösterim ve dönüşüm aldığınızı görebilirsiniz. Ayrıca Yandex Metrica çok iyi bir sayaçtır. Sitenizin trafiğini, reklam sayesinde gelenleri çok iyi bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Yandex Reklam Avantajları

Son dönemde Yandex reklamlarının tercih edilmesinin sebebi, Google reklamlarının yüksek maliyette olmasındandır. Reklam verenler bu sebeple alternatif olarak Yandex’i de tercih ediyor.

En büyük avantajı, Rusya ve İran gibi Google’ın yasak olduğu ülkelerdeki kullanıcılara reklam vererek ulaşabilmeniz.

Eğer Rusya ile ticaret yapan bir işletme iseniz, Rusya’ya ürün tanıtımı için Yandex reklamlarını kullanabilirsiniz.

Antalya ve çevresinde çok ev bakan Ruslar için de emlak sektörünün çok tercih ettiği bir reklam türüdür Yandex.

Yandex Reklamları Hangi Dilde Verilebilir ?

Hedef kitlenize bağlı olarak Türkçe veya Rusça reklam verebilirsiniz. Sitenizin rusça desteklemesi bir avantajdır.

Neden Yandex Reklamını Sizinle Yapmalıyım?

Resmi Yandex Reklam Ajansı olan Reaktif, 7 senedir Yandex Türkiye ofisi ile başarılı reklam projelerine imza atmaktadır. Ayrıca Yandex Metrica sertifikamız ile kullanıcıların sitenizde yaşadığı deneyimi geliştirmenize de katkıda bulunabiliriz.

Reklam veren diğer rakiplerinizin ötesine geçmek ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak için siz de bugün Yandex reklam verme deneyimini yaşayın.

Reaktif Dijital Yandex Metrica Sertifikası sahibidir.

× Whatsapp