Google Alışveriş Reklamları

Google Merchant Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş reklamları, birçok e-ticaret işletmesi için kârlı bir pazarlama kanalıdır. Google Merchant aracılığı ile yapılır. Merchant reklamları olarak da bilinir. E-ticaret sitelerinin satışlarını arttırmak ve ücretli-ücretsiz ürün listelemesini sağlamak için müthiş bir platformdur.

google-alisveris-reklamlari

Kimler Alışveriş Reklamı Yapabilir?

 İster yeni ve küçük bir işletme olun, ister büyük bir marka olun, kârlı getiriler sağlayan başarılı bir Google Alışveriş kampanyası ile ürünlerinizi her gün binlerce kişiye gösterebilirsiniz. Tek şart e-ticaret sitesidir.

Google Alışveriş ile Satışlar Nasıl Artar?

Satışa giden süreçte performansı neyin arttırdığını biliyoruz. Reaktif Dijital’i eticaret konusunda meşhur kılan bu özel stratejiler. Google Alışveriş reklam modelleri ile başarısı kanıtlanmış stratejiler ile en iyi getirileri almanızı sağlıyoruz. Eticaret danışmanlığı hizmetimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

eticaret satış arttırma

Reaktif Dijital’in E-ticaret Reklam Sırrı ne?

Google Alışveriş kampanyaları için veriye dayalı ve ayrıntılı bir yaklaşım geliştirdik. Detaylı müşteri bilgilerini stok seviyeleri, ürün marjı ve promosyon aralıkları gibi iş verileriyle birleştiriyoruz. Aynı zamanda elde ettiğimiz verileri işletmenizin daha iyi sonuçlar alması için sonuç odaklı stratejilerimizle besliyoruz.

Google Alışveriş Reklam Ücretlendirmesi

Google alışveriş reklam modeli gösterim başına ücretlendirilmez. Reklam bütçeniz, kullanıcılar web sitenize giriş yaptıklarında harcanır. Bu nedenle tamamen potansiyel müşterilerinize yönelik verimli bir kampanya yürütmeniz için önemli bir reklam modelidir.

Alışveriş Alanında Nasıl Ürün Gösterilir?

Siz de ürün satışlarınızı artırmak istiyorsanız hemen Google Shopping reklam başvurunuzu yapın. Böylece kısa sürede ürünlerinizi tercih eden ve markanıza güvenen müşteri sayınızı artırın.

Alışveriş Alanında Çıkmak için Merchant Şart mı?

Evet. Google Alışveriş alanında ürün listeleyebilmek için Google Merchant hesabınızın olması şarttır. Mevcut Google üyeliğinizle Merchant hesabını açabilirsiniz. Ancak ürün onaylatmak kolay olmayabilir. Bununla ilgili problemlere aşağıda değindik.

Google Alışveriş Alanı için E-ticaret Sitesi Zorunlu mu?

Google alışveriş alanında gözükebilmek için eticaret sitesi olmak zorundadır. Hatta e-ticaret sitesi olması da yeterli değildir. Bu sitenin tüm politikalara uygun, aktif satış yapılabilen ve yanlış beyanı olmayan bir e-ticaret sitesi olması gerekmektedir. Peki en çok karlışılan zorluklar nelerdir?

Google Merchant Problemleri

Google merchantta onaylanmayan ürünler sebebiyle Alışveriş reklamı veremeyebilirsiniz. Bu can sıkıcı bir durum. Google Merchantta en çok rastlanan sorun Yanlış Beyan politikasıdır.

Google ister ki, bir eticaret sitesinden alışveriş yapacak kişi sorunsuz ve şeffaf bir deneyim yaşasın. Eğer sitede fiyatlar tutarsız ise, işletmenin adresi ve ünvanı belli değilse, iade ve geri ödeme süreçleri belirsiz ise veya ürün görselleri , aynı gösterildiği şekilde kullanıcıya gidemeyecek potansiyelde ise merchantta ürünler onaylanmaz.

Yanlış beyan politikası haricinde en çok karşılaşılan merchant problemi, çalışmayan linkler, kırık görseller ve XML – sitedeki fiyatları uyuşmazlığıdır.

× Whatsapp