Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamı

Organik erişimde, kitle katılımında ve dönüşümlerde bir düşüş mü yaşıyorsunuz? Ya da markanızı artık sosyal medyada güçlendirmenin tam zamanı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Reaktif Dijital’in büyüme odaklı sosyal medya reklam hizmetleri ile pazarlama engellerinizi doğrudan aşın ve kazananlar arasında yerinizi alın.

sosyal-medya-reklamlari
Tüm Mecralarda Reklam Verebilirsiniz

Sosyal Medya Reklamlarını Nasıl En İyi Şekilde Ayarlıyoruz?

Hedef kitlenizin demografisini incelemek, müşteri tercihlerini ve sorunlu noktaları belirlemek için sosyal medya verilerinden yararlanıyoruz! Sosyal medya reklamları ile hızlı bir büyüme stratejisi oluşturuyoruz ve sizi doğrudan hedef kitlenizin önüne çıkarıyoruz. Eşsiz sonuçlar veren reklam çalışmalarımız ile sektörünüzde fark yaratın!

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajı

Geleneksel pazarlama stratejilerine göre daha çok opsiyon sunan sosyal medya reklamcılığı, markanızın görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek ve onları her an ödeme yapabilecek müşterilere dönüştürmeniz için kazançlı fırsatlar sunar.

Nerelerde Reklam Verilir?

Sosyal medyada reklam vermek, Facebook, LinkedIn, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarında ücretli sosyal reklamlar veya sponsorlu içerik görüntülemeyi içerir.

Sosyal Medya Reklam Ücretleri

İstediğiniz bakiye ile sosyal medya reklamı verebilirsiniz. Sosyal medya reklam ücreti diye sabit bir ücret yoktur. Yeni başlayanlar ortalama günlük 20 TL’lik bakiyelerle dahi başlayabilirler.

En Çok Bilinen Sosyal Medya Reklamı Hangisi?

Yakın zamana kadar en çok kullanılan sosyal medya reklamı türü Facebook reklamları idi. Çünkü kullanıcı sayısı en yüksek platform orası. Ancak Instagram günümüzde daha çok vakit geçirilen bir alan olduğu için ve işletmeler ürünlerini direkt resimle sergileyebildiği için şu an en çok kullanılan sosyal medya reklamı Instagram reklamlarıdır.
Ayrıca Linkedin reklamı, Twitter reklamı da en çok tercih edilen platformlar arasında.

Beğeniler Nasıl Arttırılır?

Eğer sayfanızın beğeni sayısını arttırmak istiyorsanız Sosyal medya reklamları en ideal sonuçlardan biridir. Direkt beğeni arttırma reklamı verebilir, ücretlendirmeyi buna göre ayarlayabilirsiniz. Amacınız bir gönderiye beğeni aldırmak ise direkt gönderiyi öne çıkar diyerek reklam verin. Beğenilerin arttığını göreceksiniz.

Takipçi Kazanmak için Sosyal Medya Reklamları?

Takipçi sayısını arttırmak için de sosyal medya reklamları en ideal ve risksiz yöntemlerden biridir. Sayfanızın veya bir gönderinin reklamını vererek sayfanızın takipçisini yükseltebilirsiniz.

DM Sayısı Nasıl Arttırılır?

Eğer size gelen mesajlar az ise ve DM yani direct message sayısını arttırmak istiyorsanız direkt DM reklamı verebilirsiniz. Bu durumda kullanıcılar sosyal medya reklamı üzerinden mesaj atar ve ücretlendirme buna göre olur.

Nasıl Sosyal Medya Reklamı Verilir?

Siz de günümüzün en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinde hedef pazarınızı etkilemek istiyorsanız hemen uzman ekibimizle iletişime geçin. Sosyal medya reklam yönetimi ve markanızı güçlendirmek için hemen ücretsiz teklif alın.

× Whatsapp